Wednesday, February 28, 2024

Merkato-Futbollistja e Vllaznisë Megi Doçi hedh hapin e madh, prezantohet te Gallatasaraji

Lexo

Megi Doçi hedh hapin e madh në karrierë, presantohet si blerja më e re e skuadrës turke të Gallatasarajit. Ishte klubi turk që njoftoi goditjen më të fundit në merkato. Ceremonia e nënshkrimit u mbajt në Kompleksin Sportiv Ali Sami Yen RAMS Park me pjesëmarrjen e anëtarit të bordit të Klubit Sportiv Gallatasaraji, Emir Aral.

Në njoftim thuhet: “Klubi ynë ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në fund të sezonit me lojtaren e lindur në vitin 1996. Lojtarja jonë, e cila është përzgjedhur shumë herë si futbollistja më e mirë e vitit në vendin e saj, Shqipëri, ka fituar edhe çmimin Këpuca e Artë, që i jepet golashënuesit më të mirë të vitit në Shqipëri, me 88 gola të shënuar në Sezoni 2019-20”.

“Megi Doçi, kapitenja dhe golashënuesja më e mirë e Kombëtares shqiptare, ka në karrierën e saj 11 kampionate të ligës shqiptare dhe 10 Kupa të Shqipërisë.

“Sulmuesja e suksesshëm shënoi gjithsej 10 gola dhe 4 asistime në 39 ndeshje në Champions League me ish-skuadrën e saj, Vllaznia”.

Transferimi i ri, Megi Doçi dhe anëtari i bordit, Emir Aral bënë deklarata pas ceremonisë së nënshkrimit.

Duke u shprehur se është shumë e lumtur, Doçi vazhdoi fjalët e saj si më poshtë:

“Së pari, jam shumë i lumtur që jam këtu. Është një nder për mua të vij në një komunitet të madh si Gallaatasaraji. Kam luajtur më parë në Champions League. Dua të bëhem kampione me Gallatasarajin dhe të shkoj në Champions League”.

Anëtari i bordit Emir Aral tha: “Me ekipin tonë të femrave, ne ndajmë vendin e parë me kundërshtarin tonë, ashtu si ekipi ynë i meshkujve. Ka përfunduar pjesa e parë e ligës. Ndryshe nga viti i kaluar, këtë vit nuk do të ketë play-off. Skuadra që përfundon ligën në krye me pikët më shumë do të jetë kampione. Sigurisht, synimi ynë është të fitojmë kampionatin në futbollin e femrave. Ne kishim vështirësi për të shënuar gola në fazën e parë. Ne nënshkruam kontratën sot. Ajo ka përvojë të mëparshme në Champions League. Ka luajtur për vite në Kombëtaren Shqiptare dhe është golashënuesja më e mirë. Ne planifikojmë të jemi më efektivë me të te golit. I urojmë fat. Shpresoj se do të na bëjë të lumtur me golat e saj”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img