Sunday, February 25, 2024

Ndeshja e parë e “Katar 2022” me rrjeta të paprekura, Danimarka dhe Tunizia ndahen në paqe

Lexo

Regjistrohet ndeshja e parë e “Katar 2022” me rrjeta të paprekura. Në Al Rayyan, Danimarka dhe Tunizia morën nga një pikë në Grupin D, falë barazimit 0-0. Një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, gola të anuluar për pozicion jashtë loje (nga një për secilën e skuadër), një shtyllë e goditur nga Christensen, por në fund rrjeta të paprekura.

Portieri danez, Schemichel ka bërë disa pritje vendimtare ku ka shpëtuar portën e tij nga goli. Në kohën shtesë kryesori u thirr nga sistemi VAR për një 11-metërsh për prekje të topit me dorë në zonën e Tunizisë, por asgjë, loja vijoi.

Kjo ka qenë sfida e parë e grupit D, ku në darkë do të luhet ndeshja tjetër mes Francës dhe Australisë, dy klubet e tjera të këtij grupi.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img