Monday, June 24, 2024

Një katërshe shqiptare me kryesor lezhjanin Eldorjan Hamiti do të gjykojë ne Malte, sfiden e Conference League, Hamrun–Ferencvaros

Lexo

Partizani nuk do te jete skuadra e vetme nga Superiorja qe do te jete pjesmarrese  ne Conference League. Nje tjeter ekip do të preke fushen ne kete kompeticion por kete here nuk behet fjale per skuader futbollit por per ate te arbitrave.

Nje katershe shqiptaresh eshte vendosur nga UEFA te vendosin drejtesi ne Malte ne sfiden Hamrun–Ferencvaros ora 19:30.  Behet fjale per gjyqtarin Eldorjan Hamiti nga Lezha i cili do te ndihmohet nga Rejdi  Avdo e Rejdi Zaimi nga Tirana ndersa arbiter i katert do te jete Andi Koçi nga Durresi.

Kjo do te jete sfida e 3-te europiane qe do te gjykoje Hamiti ne kete sezon pasi me pare ka vendosur drejtesi ne sfidat mes Karabak-Linkoln e vlefshme per turin e pare ne Champions. Si dhe ne sfiden mes Sepsi dhe CSKA Sofia ne Conference League.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img