Opinion nga Fatmir Lugji-Ish futbollisti i Vllaznisë komplimenton trajnerin Brdariç

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Fatmir Lugji, ish futbolliti i Vllaznisë, me të cilen ka fituar edhe trofe me këtë skuadër, sot krahas angazhimit të tij në organizatën europiane YMCA Shkodra, të cilën ai e drejton prej shumë vitesh në Shkodër, është bërë shumë i njohur edhe në cilësinë e analistit të sportit, sidomos në studiot televizive të Shkodrës, por edhe më gjërë. Ajo që e ka veçuar Lugjin me të tjerët ka qënë qëndrimi kritik që ka mbajtur gjatë periudhës kur realisht Vllaznia kishte probleme, jo vetem me rezultatet por edhe me menaxhimin që i bëhej klubit. Ndërkohë, siç konstatohet qartë edhe nga komentet e herëpashershme që ai përcjellë në shkrimet e botuara në portalin “Veriu Sport”, tek Lugji i këtij sezoni ka një qëndrim krejt tjetër. Vlerërimet pozitive për këtë Vllazni që po i kënaq të gjithë ai nuk i ka kursyer, ku më së shumti ai ndalet tek trajneri Thomas Brdariç, ndaj të cilit përcjellë komplimente maksimale për punën e tij shembullore. I fundit, që Lugji flet me superlativa për teknikun gjerman është postimi i tij menjehërë pasi është njohur me atë se çfar ka thënë Brdariç në konferencën për shtyp dhënë paraditen e sotme për pragndeshjen, Kukësi-Vllaznisë që luhet nesër, ora 18.00 në “Elbasan Arena”.

……..

Ja opinioni i Fatmir Lugjit për trajnerin Brdariç

…”Flet dhe vepron si profesionist, i drejtperdrejte dhe argumenton me realizem situatën e ekipit. Studjon dhe vlerëson kundërshtarin i çfarëdo rangut qoftë. Ka një fantazi brilande në formimin e formacionit, optimist dhe këmbëngulës në realizimin e objektivave.

Ky tranjer po hap një faqe të ndritur te Vllaznia, po e formalizon si ekip profesionist dhe i hap perspektiva për të qënë fitues. Futbolli shkodran ka gjetur “çelsin e artë” me tranjerin gjerman  për të patur vazhdimësi kampioni dhe fituesi. Por në të njëjtën kohë, tranjerit gjerman Vllaznia po i hap një kariere të shkëlqyer në fushen drejtimit. Vllaznia po e promovon në mënyrën më të mirë duke i dhënë çdo ditë shkëlqim .

Dhe në qoftë se kupa e kampiones i  buzëqesh Vllaznisë së Shkodrës, atëherë  tranjeri do jete “gjahu” i radhës për ekipet elitare europiane. Por, një gjë është e sigurtë se edhe nqs do të drejtojë Bajerin e Mynih apo….kurr nuk do ta përjetoj atë dashamirësi dhe respekt që po i bën Shkodra, tifozëria  dhe futbollistët që po përfaqësojnë fanelen KUQ e BLU.”

Opinion nga Fatmir Lugji(Ish futbollist i Vllaznisë)

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -