Saturday, April 13, 2024

Pas pak Vllaznia-Teuta. Trajnerët Memelli dhe Longo zyrtarizojnë formacionet e para

Lexo

Pas pak, ora 20:00, në stadiumin “Loro Boriçi” nis ndeshja Vllaznia-Teuta. Është ky çifti që mbyll javën e pestë të kategorisë Abissnet Superiore.

Sa i përket kuqebluve, ato vijnë nga një disfatë me përmbysje përballë Laçit dhe për këtë arsye nuk duan të rrezikojnë më shumë. Në të tilla kushte, për ndeshjen e sotme, tekniku Migen Memelli ka zyrtarizuar formacionin e parë:

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Pusi, Stojanoviç, Asani, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Mala, Gruda, Balaj.

Nga ana tjetër, durrsakët morën fitoren e parë javën e kaluar me Skënderbeun dhe duan të vazhdojnë me këtë ritëm. Ky është formacioni zyrtar që ka vendosur trajneri Longo:

TEUTA: Dema, Kruja, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Beqja, Gjumsi, Peposhi, Arifi, Demirçani, Fili.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img