Friday, June 14, 2024

Përballje shkodranësh në miqësoren, Skënderbeu-Flamurtari. Korçarët fitojnë 2-0

Lexo

Skenderbeu-Flamurtari 2-0(Juri 15’, Rashica 28’)

Skenderbeu:Alia,Frasheri,Shaqe,Prençi,Markos,Gerxho,Liço,Rabiu,Juri,Rashica,Nikaj. Trajner:Ivan Gvozdenoviç

Flamurtari:Teqa,Hasa,Imami,Vitija,Pjeshka,Ramadani,Dalanaj,Ntepe,Vucaj,Mrdja,Zogaj. Trajner:Emiljano Çela

Gjyqtar:Ervin Kotomelo,Bariokels Hamzaj,Jetmir Potka(Korçe)

Nje perballje shkodranesh mund te konsiderohet miqesorja mes Skenderbeut dhe Flamurtarit. Ndonese ne radhet e vlonjateve ishin kater te tille, si Pjeshka, Ramadani, Vucaj dhe Zogaj, ka mjaftuar nje i tille si Ardit Nikaj te Skenderbeu qe korcaret te fitonin ndeshjen me rezultatin 2 me 0.

Jo vetem rezultati, por edhe loja e mire e formacionit korçar kane dhene sinjalet e duhura per sezonin e ri te Superiores. Autore te golave per Skenderbeun jane Juri ne minuten e 15-te dhe Rashica shifrat ne minuten e 28-te.  Skenderbeu ishte me kerkues gjate gjithe 90-minuteshit por arriti qe pas dy golave te mbrohej mire duke mos len hapesire afer zones se tyre. Ndersa ne krahun tjeter Flamurtari u mundua me disa tentativa te nje pas njeshme te shenoj te pakten nje gol por pa ja dal. Shtyrja e kampionatit bene qe te dy ekipet si Skenderbeu dhe Flamurtari te zgjasin pergatitjet dhe per te menduar ndonje miqesore tjeter por kjo ngelet per tu pare.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img