Thursday, February 29, 2024

“Play-off” i Euro 2024, ja gjashtë takimet gjysmëfinale

Lexo

Rrugëtimi i Grupit A nxjerr njërën mes Polonisë, Estonisë, Uellsit dhe Finlandës në fazën finale të Euro 2024. Levandovski me shokë duhet të kalojnë së pari Estoninë dhe pas do të luajnë finalen me fituesen e çiftit Uells-Finalandë.

Në grupin B do të përballet Izraeli me Islandën dhe Bosnja me Ukrainën. Fituesja e këtyre dy çifteve luan për një vend në vazon e katërt të shortit të 2 dhjetorit.

Ndërsa në grupin C do të jenë duelet Gjeorgji-Luksemburg dhe Greqi-Kazakistan. Ndeshjet gjysmëfinale dhe finale në fazës “play-off”, do të zhvillohen në datat 21-26 mars të vitit 2024.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img