Thursday, June 13, 2024

Prag dueli, Brazil-Argjentinë. “Temperatura” të larta në fushën e lojës, por mbi 60 gradë celcius edhe jashtë fushës në Rio de Zhanerio

Lexo

Si të mos mungonte rivaliteti i madh Brazilit dhe Argjentinës, për të ndezur “Maracaná”-n mendon edhe moti. Sinoptikanët në Brazil kanë parashikuar temperertura të larta të mërkurën e 22 nëntorit.

Vetëm tri ditë përpara këtij dueli në Rio de Zhaneiro termometri shënoi 60° celcius. Sipas Institutit të Meterologjisë këto ditë pritet edhe një rrymë e ftohtë e cila do ta bëjë edhe më të pa qëndrueshme klimën në shtetin e Rios, ku priten edhe shtrëngata të forta të paktën deri ditën e diel.

Mësohet se për ditën e takimit, i cili nis në orën 01:30, Në Rio gjatë ditës temperaturat do të arrijnë deri në 35° celcius ndërsa gjatë ndeshjes mendohet se do të zbresin disi deri në 26° celcius.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img