Friday, May 24, 2024

Pragndeshja, Shqipëri-Çeki. Asani për mediat çeke: Ju pret ferri!

Lexo

E quajnë Arjen Robben shqiptar. Dhe nëse e keni parë goditjen e tij të madhe kundër Polonisë, e kuptoni pse

E quajnë Arjen Robben shqiptar. Dhe nëse e keni parë goditjen e tij të madhe kundër Polonisë, e kuptoni pse. Një lëvizje e shpejtë në qendër të fushës, një gjuajtje e saktë dhe… koha për të festuar. Gjithashtu falë këtij goli Shqipëria kryeson grupin në luftën për Euro. Merita i shkon edhe djaloshit me numrin 9. Njihuni me: Jasir Asanin.

Mbrëmjen e së enjtes do të përballet me skuadrën çeke. Në stadiumin spektakolar “Air Albania”, ku u luajt finalja e parë e Ligës së Konferencës. Me më shumë se njëzet e dy mijë fansa pas tyre.

“Pritni ferrin. Në stadium dhe në rrugë. Tashmë në vendin tonë ka eufori futbolli”, thotë Jasir Asani në një intervistë ekskluzive për iDNES Premium.

“Ju kujtohet barazimi i bezdisshëm 1-1 në Eden? “Po, por këtë herë luajmë në shtëpi, duam të fitojmë”.

“Njerëzit nuk blenë bileta në kohë rekord për të parë lojtarët çekë. Por ne! Ata jetojnë me Euro, gjë që na jep motivim”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img