Saturday, April 13, 2024

Reali fiton në limitin e ndeshjes, mes Galatasaray barazon me Copenhagen

Lexo

Madrilenët shënuan golin e fitores kundër Union Berlin në limite. Icardi dhe shokët e tij, në disavantazh të dy golave, arritën të barazojnë me Copenhagen

Fitore në minutën e fundit për Real Madridin, 1-0 ndaj Union Berlin në Bernabeu. Merengët mbajtën kontrollin e lojës për një kohë të gjatë, por nuk arritën të gjenin goditjen e duhur për të fituar ndeshjen. Në fillimin e pjesës së dytë, skuadra e Ancelottit iu afrua dy herë avantazhit, me dy shtyllat e goditura fillimisht nga Rodrygo dhe më pas Joselu. Kur gjithçka dukej e mbaruar, vjen goditja fituese: është Jude Bellingham i zakonshëm që i jep Los Blancos tri pikët, me golin e fitores në minutën e 94-të pas një goditje nga këndi. Reali fiton me vështirësi, duke mundur një Union Berlin solid.

Rikthim i mrekullueshëm për Galatasaray, që kaloi nga 0-2 në 2-2 në minutat e fundit kundër Kopenhagen. Turqit dominuan pjesën e parë, por në minutën e 35-të goditen nga Elyounussi pas asistimit të Lerager. Në pjesën e dytë, djemtë e Buruk u nisën fuqishëm në kërkim të golit të barazimit, por u rrëzuan sërish në minutën e 58-të me golin e dytë të Diogo Gonçalves.

Në minutën e 73-të miqtë mbetën me dhjetë lojtarë për shkak të përjashtimit të Jelert (dopio karton i verdhë), duke i hapur rrugën rikthimit të vendasve. Protagonist i madh është Tetê: në minutën e 86-të shërben asistin për 2-1 nga Boey dhe dy minuta më vonë përfundon rikthimin me golin përfundimtar të 2-2. Mundësi e humbur për Copenhagën, pikë e fituar për Galatasarayn.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img