Reali mposht Juventusin në Pasadena

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Reali i Madridit triumfon me rezultatin 2-0 ndaj Juventusit në miqësoren e zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nën një atmosferë fantastike të krijuar nga mbi 90 mijë tifozë në shkallët e “Rose Bowl Stadium”, në Pasadena të Kalifornisë, ishin të besuarit e Ancelottit ata që bënë diferencën me lojë e rezultat.

Sfida u zhbllokua në minutën e 19’ nga sulmuesi kryesor i Los Blancos, Karim Benzema, i cili ekzekutoi saktë një penallti, duke mposhtur gardianin italian Mattia Perin.

Në pjesën e dytë trajnerët përkatës bënë shumë ndryshime, megjithatë Reali ia doli të shënojë edhe golin e dytë me anë të Marcos Asensio, pas një aksioni mjaft të bukur.

Kur jemi dy javë larg startit të sezonit si në Spanjë, ashtu edhe në Itali, Reali konfirmohet në formë mjaft të mirë, ndërsa Allegri ka ende punë për të bërë në skuadër.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -