Saturday, April 13, 2024

Rikthehen emocionet e futsales. Vllaznia-Tirana, sonte, ora 20:00 në “Qazim Dervishi”. Kuqeblutë kërkojnë mbështetjen e tifozëve për të mundur bardheblutë

Lexo

Emocionet e Kampionatit Kombëtar të futsalës rikthehen sërishmi sonte, kur në orën 20:00, Vllaznia e futsales pret Tiranën, ekipin kryesues të kampionatit. Një supersfidë që pritet të dhurojë spektakel në fushën e lojës.

Falë një paraqitje të mirë në të dy fazat e kampionatit, bardheblutë janë me meritë në krye të klasifikimit, madje e kanë siguruar titullin kampion. Ndërkohë, Vllaznia, pas një partaqitje jo të mirë në fazën e parë, në të dytën ka përmirësuar shumë gjëra duke regjistruar disa fitore shumë të rëndësishme, ku më të fundit janë ato ndaj Flamurtarit 5-3 dhe ndaj Partizanit 15-9.

Një fitore e Vllaznisë mbrëmjen e sotme i shërben kuqebluve për renditjen në vendin e dytë, por për t’ia arritur një objektivi të tillë drejtuesit e futsales shkodrane kërkojnë mbështetjen e tifozërisë kuqeblu.

“Të dielën presim në “Qazim Dervishi” ekipin e Tirana Futsal. Kjo do të jetë ndeshja e fundit në Shkodër për këtë kampionat kombëtar. Presim mbështetjen e tifozerisë në këtë ndeshje klasike.

Hajde n’pallat

eReja Sponsor gjeneral i KF Vllaznia Futsal

Super shpejt.

Super Aplikacion.

Super eReja.”, është postimi zyrtar që KF Vllanzia Futsal, ka publikuar në rrjetet sociale duke kërkuar mbështetjen e tifozëve për këtë ndeshje.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img