Monday, July 22, 2024

Roma e huazon Kumbullën tek një tjetër skuadër në Serie A

Lexo

Mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla, duket se pjesën e mbetur të sezonit do ta vazhdojë tek një skuadër tjetër në Serie A. Kjo pasi skuadra e Romës planifikon ta huazojë tek Sassuolo.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. Sipas Marzios, Kumbulla do të kthehet në “Olympico” në verë pasi që në marrëveshje nuk përfshihet mundësia e blerjes. Italiani thotë se marrëveshja pritet të kryhet të mërkurën e 31 janarit, kur edhe pritet të përfundojë afati kalimtar i janarit.

23-vjeçari nuk ka regjistruar asnjë paraqitje me Romën këtë sezon. Ai u rikthye së fundmi nga lëndimi, i cili e la për një kohë të gjatë jashtë. Paraqitja e fundit e qendërmbrojtësit me romakët ishte më 29 prill 2023. Ndryshe, për 18 herë reprezentuesin e Shqipërisë interesim pati edhe nga Udinese, Cagliari, Torino, Genoa dhe Hellas Verona.

Marash Kumbulla me Romën ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img