Wednesday, February 21, 2024

Partizani godet në merkato, ish-futbollisti i Hajdukut të Splitit firmos me të kuqtë

Lexo

Partizani ka bërë një lëvizje të rëndësishme në merkato. Të kuqtë, kanë afruar mbrojtësin Bozo Mikuliç.

27-vjeçari kroat, është qendërmbrojtës i mirfilltë teksa i bashkohet “demave” nga radhët e skuadrës letoneze të Auda, si lojtar i lirë.

Vlen të theksohet fakti se Mikuliç gjatë karrierës së tij ka qenë pjesë e Mesinës në Itali si dhe dy klubeve të rëndësishme në futbollit kroat si Hajduk Split dhe Slaven Belupo.

Qendërmbrojtësi gjithashtu numëron edhe 16 paraqitje me kombëtaren U-19 të Kroacisë. Duket se dëmtimet e shumta në prapavijë, kanë detyruar drejtuesit e kuq, që të ndërhyjnë për të blinduar qendrën e mbrojtjes.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img