Wednesday, May 29, 2024

Roma mund Milanin në ndeshjen e dytë çerekfinale dhe shkon në gjysmëfinalen e Europa League

Lexo

Verdhekuqtë kanë triumfuar me rezultatin 2-1 në ndeshjen e kthimit çerekfinale përballë Milanit

Roma mundi 2-1 Milanin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Europa League për t’u kualifikuar për në gjysmëfinale ku do të përballet me Leverkusen. Verdhekuqtë hodhën poshtë synimet luftarake të kuqezinjve duke goditur në minutën e 12-të me Mancinin pas shtyllës së Pellegrinit.

Më pas realizuan në kundërsulm në minutën e 22-të me Dybala pas një lëvizjeje shkatërruese të Lukakut. Përjashtimi i Celik në minutën e 30-të e detyroi Romën të mbrohej deri në fund për një orë lojë, duke pranuar vetëm një gol, me një goditje me kokë nga Gabbia.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img