Friday, April 12, 2024

Sfida Kastrioti-Vllaznia, formacionet zyrtare

Lexo

Sfida Kastrioti-Vllaznia nis sot në orën 14:00 në “Elbasan Arena” e vlefshme për javën e 32-të të Superiores.

Dy skuadrat vijnë në një formë negative dhe moralin e ulët. Kastrioti u mposht në minutën e fundit nga Tirana që u pasua edhe me 2 kartonat e kuq të Adolf Selmanit dhe Karakaçit ndaj trajneri Çela ka arnuar ekipin ndeshjen e sotme.

Vllaznia vjen nga humbja turpëruese me Egnatian në shtëpi dhe sot do të kërkohet kthesa te fitorja teksa kanë dalë edhe nga zona europiane. Tani s’ka më kohë për gabime me kampionatin që i drejtohet fundit.

Formacionet Zyrtare:

Kastrioti (4-3-3): Sali; Zogaj, Onanuga, Stojanovic, Rami; Bejzade, Mehmeti, Hasani; Greca, Reginaldo, Selmani. Trajner: Emiliano Çela

Vllaznia (4-3-3): Zogovic; Juric, Shehi, Bulatovic, Hakaj; Jonuzi, Boshnjaku, Marku; Çoba, Balaj, Latifi. Trajner: Goce Sedloski

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img