Basketboll-Sfidë interesante në Shkodër, Vllaznia fiton periodën e parë 26-17, Teuta përmbys në të dytën duke fituar pjesën e parë 35-40

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës po luhet një ndeshje mjaft intereantë në basketboll për meshkuj në mes Vllaznisë vendase dhe Teutës myafire. Një pjesë e parë me pamje të ndryshme. Perioda e parë është mjaft e mirë për Vllazninë e cila e dominon tërësisht me lojë dhe rezultat, e cila mbyllet me fitoren e vendasve me rezultain 26-17.

Në periodën e dytë janë miqtë nga Durrësi që e përmirësojnë ndjeshëm lojën e tyre dhe duke përfituar edhe nga gabimet e njëpasnjëshme të kuqebluve, arrijnë jo vetem ta barazojnë rezultatin, por edhe të kalojnë në avantazh.

Dominimi është total në anën e durrsakëve të Teutës duke e mbyllur periodën e dytë me fitore 9 me 23. Kjo diference e madhe në periodën e dytë në favor të Teutës mjafton që miqtë të përmbysin gjithçka në mbyllje të pjesës së parë, të cilën e fitojnë me rezultatin 35 me 40.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -