Basketboll-Sfidë interesante në Shkodër, Vllaznia fiton periodën e parë 26-17, Teuta përmbys në të dytën duke fituar pjesën e parë 35-40

Lexo

Vora vazhdon projektin dhe konfirmon bashkëpunimin me Mërgjyshin edhe një sezon në krye të skuadrës

Edhe një tjetër trajner është konfirmuar për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për Artan Mërgjyshi i cili do të...

Zgjodhi Inter Miamin para katalanasve, Messi rrëfen: Ja pse nuk u ktheva te Barcelona

Lionel Messi i ka thënë lamtumirë PSG-së dhe ka vendosur të vazhdojë karrierën sportive në ligën amerikane të futbollit,...

Finalja e Kupës së Shqipërisë U17 Tirana-Vllaznia, live në RTSH Sport

Tirana dhe Vllaznia  U-17 vjeç do të ndeshen sot për trofeun e dytë sezonal, Kupën e Shqipërisë. Sfida nis në...

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës po luhet një ndeshje mjaft intereantë në basketboll për meshkuj në mes Vllaznisë vendase dhe Teutës myafire. Një pjesë e parë me pamje të ndryshme. Perioda e parë është mjaft e mirë për Vllazninë e cila e dominon tërësisht me lojë dhe rezultat, e cila mbyllet me fitoren e vendasve me rezultain 26-17.

Në periodën e dytë janë miqtë nga Durrësi që e përmirësojnë ndjeshëm lojën e tyre dhe duke përfituar edhe nga gabimet e njëpasnjëshme të kuqebluve, arrijnë jo vetem ta barazojnë rezultatin, por edhe të kalojnë në avantazh.

Dominimi është total në anën e durrsakëve të Teutës duke e mbyllur periodën e dytë me fitore 9 me 23. Kjo diference e madhe në periodën e dytë në favor të Teutës mjafton që miqtë të përmbysin gjithçka në mbyllje të pjesës së parë, të cilën e fitojnë me rezultatin 35 me 40.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -