Basketboll Meshkuj Superiore-Starton në “Qazim Dervishi” ndeshja kryesore e javës së gjashtë, Vllaznia-Teuta

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Starton në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës ndeshja e basketbollit meshkuj, Vllaznia-Teuta. Takimi është i vlefshëm për javën e gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Superligës së basketbollit shqiptar. Një përballje kjo e rëndësishme për fsatet e titullit kampion, pasi dy skuadrat në fjalë, së bashkju me Goga Basket janë pretendentet kryesore për fitimin e titullit kampion. Takimi i fazës së parë i zhvilluar në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit është fituar nga skuadra vendase me rezultaitn 92-80. Pas fajs së pestë që është edhe mbyllja e fazës së parë, tabelën e klasifikimit e kryeson Goga Basket me 10 pikë, ndërkohë që Teuta dhe Vllaznia renditen në vendin e dytë dhe të tretë me nga 9 dhe 8 pikë

Krahas çiftit, Vllaznia-Teuta, po sot, pr javën e gjashtë të Superiores së basketbollit luhen edhe dy çiftet e tjera, Partizani-Goga Basket dhe Eagles-Tirana.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -