Basketboll Meshkuj Superiore-Starton në “Qazim Dervishi” ndeshja kryesore e javës së gjashtë, Vllaznia-Teuta

Lexo

(Video) Vllaznia, shpallet kampione në Gjimnastiken Artistike. Trajnerët Izmir Kashi dhe Shpresa Salja, përsërisin suksesin e vitit të kaluar!

Për ekipin e Vllaznisë, Gjimnastika Artistike është shndërruar në një passion dhe burim suksesesh. Për të dytin vitë me...

Longo: “Nuk kemi marrë atë që kemi merituar por ky është futbolli”

Trajneri i Flamurtarit, Diego Longo, foli pas humbjes me Korabin me rezultatin 1-2:“Kemi parë një ndeshje që luajtëm vetëm...

Kumbarçe: “Fitore e merituar, kjo fitore shkon për kapitenin. Do doja të ndesheshim me Erzenin”

Korabi arriti të kualifikohej në finalen e “play off” dhe tani do të presë se cila skuadër do të...

Starton në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës ndeshja e basketbollit meshkuj, Vllaznia-Teuta. Takimi është i vlefshëm për javën e gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Superligës së basketbollit shqiptar. Një përballje kjo e rëndësishme për fsatet e titullit kampion, pasi dy skuadrat në fjalë, së bashkju me Goga Basket janë pretendentet kryesore për fitimin e titullit kampion. Takimi i fazës së parë i zhvilluar në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit është fituar nga skuadra vendase me rezultaitn 92-80. Pas fajs së pestë që është edhe mbyllja e fazës së parë, tabelën e klasifikimit e kryeson Goga Basket me 10 pikë, ndërkohë që Teuta dhe Vllaznia renditen në vendin e dytë dhe të tretë me nga 9 dhe 8 pikë

Krahas çiftit, Vllaznia-Teuta, po sot, pr javën e gjashtë të Superiores së basketbollit luhen edhe dy çiftet e tjera, Partizani-Goga Basket dhe Eagles-Tirana.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -