Wednesday, December 6, 2023

Shqipëri-Itali U18, miqësore me 12 gusht, në listën e trajnerit Behari edhe shkodrani, William Cungu

Lexo

Kuqezinjtë e drejtuar nga Ardi Behari do të nisin grumbullimin më 6 gusht në Shqipëri, përpara se të udhëtojnë drejt Italisë dhe do ta përmbyllin më 12 gusht, datë kur edhe do të zhvillohet miqësorja

Përkrah Kombëtares U-19, që do të luajë ndaj Italisë U-19 më 13 gusht, edhe Shqipëria U-18 do të zhvillojë një ndeshje miqësore ndaj bashkëmoshatarëve italianë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Ardi Behari do të nisin grumbullimin më 6 gusht në Shqipëri, përpara se të udhëtojnë drejt Italisë dhe do ta përmbyllin më 12 gusht, datë kur edhe do të zhvillohet miqësorja.

Tekniku Behari ka bërë ditën e sotme publike listën me 20 lojtarët e ftuar për këtë ndeshje, ku pjesa më e madhe e të grumbulluarëve janë pjesë e kampionatit shqiptar, por edhe futbollistë që luajnë në Europë. Nes tyre spikat edhe futbollisti i Akadermisë Futbollit Vllazni, William Cungu, I cili luan në repartin e mesfushës.

Nga sa bëhet e dityur, Ardi Behari ka bërë disa seleksionime përgjatë këtij viti, si dhe ka qenë pjesë e seleksionimeve dhe grumbullimeve që trajnerët e tjerë të ekipeve zinxhir të moshave kanë zhvilluar, duke vëzhguar nga afër elementët që mund t’i shërbejnë në të ardhmen Kombëtares së madhe.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:

Portierë: Simon Simoni (Shënkolli), Ortelio Biba (Internacional)

Mbrojtës: Alesio Stafa (Pepa), Greg Sota (Internacional),  Mateo Cipi (Flamurtari), Khalil Thaleb (Internacional),  Xhuliano Kaceli (Shënkolli), Bilario Azizi (Torino),  Adrian Prendi (Shënkolli), Jurgen Tahiri (Cagliari

Mesfushorë: Gjergji Kote (Internacional), Dario Daka (Leçe), Enea Topi (Apolonia), William Cungu (Vllaznia), Boid Nako (Football Republic)

Sulmues: Mattia Cupani (Campodarcego), Arseld Halilaj (Akademia Futbollit), Ardit Lika (Livorno), Dijar Nikqi (Akademia Futbollit), Endri Celaj (Verona).

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img