Tuesday, November 28, 2023

Starton në “Elbasan Arena”, Shqipëri-Hungari

Lexo

Sapo ka filluar në stadiumin “Elbasan Arena, ndeshja Shqipëri-Hungari, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Shqipëria e ka nisur lojën me këtë formacion: Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Doka, Trashi, Abrashi, Gjasula, Bajrami, Uzuni, Balaj. Trajner: Eduardo Reja. Kombëtares kuqezi i mungojnë për arsye skualifikimi me kartonë Hysaj, Bare dhe Manaj, ndërkohë që spikat aktivizimi titullar i Nedim Bajramit, ndeshja e tij e parë me ngjyrat kuqezi, por edhe mungesa e Brojës që është lënë nëstol.

Trajner: Në krahun tjetër, trajneri i Hungarisë ka aktivizuar Marko Rosi   nga minuta e parë këtë futbollistë: Gulashi, Botka, Orban, Lang, A.Szalai, Fiola, Nagi, Gazdag, Kleinheisler, Sallai, Szobozlai.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img