Starton në “Niko Dovana”, supersfida, Teuta-Vllaznia

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Sapo ka startuar në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit supersfida e javës së 22-të të kategorisë Superiore, Teuta-Vllaznia. Në të njëjtën orë luhet edhe ndeshja tjetër po aq e rëndësishme në mes Kukësit dhe Laçit. Ndërkohë, po sot në orën 13.00 janë luajtur 3 takimet e para të kësaj jave, Tirana-Bylis, Apolonia-Partizani dhe Skenderbeu-Kastrioti. Takime këto, që në përfundim të 90-të minutave nxorën fitues Tiranën, Kastriotin, ndërsa përballja e Fierit, Apolonia-Partizani u mbyll në barazim 1 me 1. Tirana-Bylis 2-0(Behiraçe 41′, Ismailgeci 75′), Apolonia-Partizani 1-1(Kardozo 76′ / Hakaj 24′ (autogol), Skenderbeu-Partizani 0-1 (De Silva 51′

 

Në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, trajnerët respektivë, Edi Martini i Teutës dhe Tomas Brdariç i Vllaznisë, e kanë nisur lojën me këto formacione.

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuro, E.Vila, Aleksi, Avdyli, L. Vila, Krasniqi, Bregu. Trajner Edi Martini

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Imami, Krymi, Imeri, Jonuzi, Kaleziç, Da Silva, Dilaver.Trajner Tomas Brdariç

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -