Superiore, java e 13-të Vllaznia-Teuta, gati për start ndeshja e parë e vitit 2021

Lexo

Në një terren rrëshqitës si rezultat i reshjeve të dendura të shit që ka një javë që nuk pushojnë në Shkodër ka startuar në këto momente në stadiuin “Loro Boriçi” takimi i mirëpritur, Vllaznia-Teuta. Çifti në fjalë që kryeson kampionatin kombëtar të kategorisë Superiore ka një vemendje maksimale, pasi ndeshet Vllaznia e vendit të parë me 26 pikë dhe Teuta që e ndjek nga prapa në vendin e dytë me 22 pikë.

Ja formacionet zyrtare të skuadrave

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Jonuzi, Imeri, Hoxhaj, Dilaver. Trajner: Thomas Brdariç.

Teuta: Frashëri, Pjeshka, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Karabeci, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -