Thursday, February 29, 2024

Superiore-Java e 35-të, të gjitha ndeshjet pasditen e së enjtes, ora 16:00. Vllaznia-Laçi, beteja për Europën në “Loro Boriçi”

Lexo

Kane mbetur edhe 2 jave nga fundi i kampionatit. Eshte zbuluar edhe axhenda e javes se 35-te te Abisnet Superiore. Te gjitha sfidat do të luhen ne te njejten dite dhe ne te njejten ore. 10 skuadrat do te zbresin ne fushe diten e enjte me 25 maj duke nisur qe nga ora 16:00.

Sfida interesante ka rezervuar kjo jave ku dy ekipet e kreut do te duelojne me dy vendet e fundit. Tirana do te prese Bylisin, ndersa nuk dihet se ne cilin stadium do te zhvillohet kjo sfide pasi “Air Albania” eshte i zene.

Por, nderkohe, sfida me interesante pritet te jete ajo qe do te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” në mes Vllaznise vendase dhe Laçit mysafir. Nje beteje kjo direkte per vendin e katert qe te vendin e katert qe te çon ne Europe.

Vllaznia, aktualisht pas javes se 34-te mban vendin e katert me 46 pike, e ndjekur ng Teuta me 45 pike dhe Laçi me 44 pike.

Nderkohe, ne “Kukes Arena” do te luhet perballja e mbijeteses mes Kukesit dhe Erzenit dhe ne “Niko Dovana”, Teuta pret Egnatian.

Kalendari i ndeshjeve te javes se 35-te Abissnet Superiore   

Vllaznia-Laçi(16:00)

Tirana-Bylis(16:00)

Kastrioti-Partizani(16:00)

Kukesi-Erzeni(16:00)

Teuta-Egnatia(16:00)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img