Futboll Femra-Sot, ora 16:00 në “Loro Boriçi”, klasikja Vllaznia-Tirana. Përcaktohet fituesja e titullit kampion

Lexo

Diten e sotme te gjithe tifozet shqiptare jane “sy e veshe” nga Klasikja e Shqipërise mes Vllaznise dhe Tiranes. Nje sfide mjaft e rendesishme dhe qe perkon me titullin kampion ne kampionatin e femrave.

Kjo perballje do te luhet ne “Loro Boriçi” diten e sotme duke nisur qe nga ora 16:00. Shkodranet dhe vazjat bardheblu do te diskutojne mes tyre edhe ngritjen e trofeut te titullit kampion.

Aktualisht Vllaznia udheheq me 51 pike kundrejt 48 te Tiranes teksa ne kete duel vendasve u duhet edhe 1 pike per t’u kurorezuar kampione te Shqiperise. Nderkohe qe vajzave bardheblu, per t’u shpallur kampione do te duhet te mposhtin 4-0 skuadren shkodrane pasi perballja e pare mes tyre ka perfunduar ne favorin e ekipit kuqeblu.

Diçka e tille veshtire te ndodhe, ndaj ne Shkoder e konsiderojne diten e sotme  nje dite feste ndersa do te ngrinin keshtu titullin e 10-te ne histori.

Kete takim historik per vajzat Shkodrane dhe ato te Tiranes do e gjykohet nga nje trupe gjyqtaresh nga Durresi e kryesuar nga Mirela Cemeri e cila do kete ndihmese te saj Koleta Prenga dhe Ediena Kapxhiu. Arbiter i katert do te jete Memet Koçi. Delegat i Federates Shqipetare te futbollit eshte caktuar Endi Hyka nga Tirana.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -