Superiore, prag java e 16-të nën gjykimin e Fatos Lamajt

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Kukësi i rikthyer përball një Bylis që spo gjen dot harmoninë. Një ndehsje që do të luhet në “Elbasan Arena” mes dy skuadrave që kanë oshilacione nga java në javë.

Skenderbeu dhe Apolonia në luftë me njëra tjetren, kush e kush të qëndroj në Superligë, por duhet që në Korçë të kalojnë njëra tjetren në renditje dhe të mbajnë ritmin pozitiv.

Në Shkodër, Vllaznia në rrugën drejt titullit kampion, nga java në javë po tregon se është serioze në atë që u ndërtua harmonia e tranjerit Brdariç ka treguar se gjërat janë për mirë, përballë një Kastrioti që duket se ka humbur ritmin e fazës së parë.

Tirana, pas humbjes në derbi duket se ka një problem në sulm dhe duhet të masë forcat përball Laçit që ka ulje ngritje në lojë dhe rezultate.

Teuta dhe Partizani me moral të lartë pas fitoreve javën e kaluar. Partizani që ka treguar se di t’i godas kundërshtarët dhe në momentet më të mira, ndërsa Teuta që ka gjetur njeriun gol dhe po merr rezultatet në bazë të lojës që po bën! Parashikimet e mia për këtë javë: Kukësi fiton, Skenderbeu fiton, Vllaznia fiton, Tirana barazim, Partizani fiton.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -