Saturday, May 18, 2024

Superiore-Sot, Erzeni-Egnatia dhe Skënderbeu-Tirana, dy ndeshjet e fundit të javës së 30-të

Lexo

E nisur dje me tre duelet e para, Kukësi-Dinamo 1-1, Teuta-Laçi 0-1 dhe Partizani-Vllaznia 0-0, java e 30-të e kategorisë Abissnet Superiore vazhdon sot me dy takimet e tjera, Skënderbeu-Tirana dhe Erzeni-Egnatia.

Që të dy duelet luhen në të njëjtën orar, atë 18:00, ku ndër katër skuadrat që përballen sot, tre janë me objektivin e “Final 4” dhe njera prej tyre, Erzeni lufton për mbijetese. Për t’u theksuar është se shijakasit kanë zgjedhur të luajnë në shtëpinë e të kuqve, stadiumin “Arena e Demave”, me shpresë se do të marrin pikë përballë Egnatias kryesuese të kampionatit.

Ndeshjet e javës së 30-të të Superiores

Dje

KUKËSI-DINAMO  1-1

TEUTA-LAÇI    0-1

PARTIZANI-VLLAZNIA   0-0

Sot

ERZENI-EGNATIA 18:00

SKËNDERBEU-TIRANA 18:00

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img