Thursday, May 30, 2024

Barazim pa gola mes Al Ittihad dhe Al Taawoun, shpërthen Karim Benzema: Nuk mund të fitoj ndeshje i vetëm

Lexo

Përgjigja e sulmuesit francez ndaj kritikave se paraqitjet e tij nuk janë në nivelet e kërkuara

Pas barazimit pa gola mes Al Ittihad dhe Al Taaëoun, Karim Benzema bëri disa deklarata në zonën mikse para gazetarëve. Sulmuesi francez luajti për të gjithë nëntëdhjetë minutat pa arritur të shënojë, duke konfirmuar sezonin e tij negativ në Arabinë Saudite (ai nuk ka shënuar që nga 15 dhjetori).

Ky është shpërthimi i ish-lojtarit të Lyon dhe Real Madrid: “Nuk jam i njëjti si në Madrid? Sigurisht, sepse emrat janë të ndryshëm dhe loja është ndryshe. Prandaj nuk jam i njëjti Benzema si ai i Realit. Është viti im i parë këtu, por në fushë kam nevojë për ndihmë sepse nuk mund të fitoj ndeshje i vetëm. Largimi nga Al-Ittihad? Do të shohim se çfarë do të ndodhë, ka shumë gjëra të reja. Tani objektivi im është këtu”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img