Superiore U-21, Vllaznia fiton në transfertë 3-5 me Turbinën dhe vazhdon të kryesojë kampionatin me 25 pikë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Turbina 3 dhe Vllaznia 5. Ky është rezultati i ndeshjes të luajtur pasditen e sotme  në Cërrik në mes ekipit vendas Turbina dhe Vllaznisë mysafire i vlefshëm për javën e dhjetë të Kampionatit Kombëtar të U-21 për kategorinë Superiore. Kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Fatjon Hasani dhe Nefail Zhejani arritën një tjetër fitore të rëndësishme, e cila vazhdon t’i mbajë në vendin e parë të tabelës së klasifikimit, që tashmë me tre pikëshin e marrë në Cërrik, mbërrijnë në kuotën e 25 pikëve.

Takimi në Cërrik fillon më mirë për Vllazninë duke kaluar e para në avantazh me anë të Xhahysës që shënoi në minutën e 18-të, ndërkohë që vendasit arrijnë të barazojnë në minutën e 34-tërt me anë të Luiz. Dy minuta nga mbyllja e pjesës së parë është përsëri Vllaznia që arrin të shënojë. Këtë radhë autor është Klaudio Leka duke bërë që pjesa e parë të mbyllet me fitoren e kuqebluve me rezultatin 1 me 2.

Me rikthimin në fushë për pjesën e dytë, Vllaznia shënon shumë shpejt, në të 48-tën golin e tretë me autor Deden. Është po ky futbollist që në të minutën e 54-të shënon golin e katërt duke e thelluar në 1 me 4 avantazhin kuqeblu. Goli i Hasajt për vendasit në minutën e 71-të e ngushton rezultatin në 2 me 4, por në të 74-tën minutë ka tjetër gol për Vllazninë me autor Çobën, i cili e çon në 2 me 5 avantazhin kuqeblu, ndërkohë që goli i Malajt për Turbinën në minutën e 76-të vlen vetëm për statistikë për të fiksuar shifrat 3 me 5 në favor të Vllaznisë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -