Superioria U-21, Vllaznia fiton në tranfertë me Akademinë e Futbollit, 5-0

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Java e tretë e Superiores së futbollit shqiptar për 21 vjeçarët  e Vllaznisë ka rezoltuar pozitive. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani dhe kolegu i tij Nefail Zhejani fituan ndaj ekipit privat të Tiranës, Akademia e Futbollit. Ndeshja e luajtur sot pasdite në Kompleksin Sportiv të ekipeve kombëtare të Kamzës është dominuar tërësisht nga skuadra kuqeblu. Këtë e vertetojnë edhe pesë golat e shënuar në portën vendase me autor Stafa,  Deda, Bushaj, Leka dhe Çoba. Kjo është fitorja e dytë në këtë start kampionati pas asaj të realizuar në javën e parë me Teuten në transfertë me rezultatin 1-2, ndërkohë që për javën e dytë, përballja me Shënkollin mysafir e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës përfundoi në barazim 0 me 0.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -