Superliga U-21/Java e 7-të, zhgënjen Vllaznia, humb në Laç 2-0 dhe nuk shfrytëzon barazimin e kryesueses Dinamo. Mbetet e dyta me dy pikë më pak se blutë.

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

21 vjeçarët e Vllaznisë po kalojnë momente jo të mira. Skuadra e drejtuar nga traneri anglez Sibson dhe kolegu i tij Ergi Borshi, fillimisht regjistroi disa rezultate pozitive, por, realisht në dy javët e fundit kuqeblutë kanë zhgënjyer, Javën e kaluar, ato barazuan në shtëpi me ekipin e Egnatias, ndërkohë që sot janë mundur në transfertë nga ekipi i Laçit me rezultatin 2 me 0.

Përballja e pasdites së sotme që ishte për llogari të javës së shtatë të Superiores U-21, e cila nuk u luajt në Laç, por në Tiranë, ka folur tërësisht për laçjanët. Dy golat e fitores së Laçit janë shënuar që të dy gjatë minutave të pjesës së parë, fillimisht me autor Prenmgën në minutën e 7-të dhe në limitin e 45 minutave të para me anë të Delit.

Vllaznia ka pasur një pjesë të tërë në dispozicion për të shënuar, dhe pse jo edhe për të përmbysur rezultatin, por edhe pse në formacionin e parë kishte edhe futbollistë të ekipt të parë, nuk ia doli të shënonte të paktën edhe golin e nderit.

Në këtë mënyrë, e gjithë ndeshja përfundon me fitoren e Laçit me rezultatin 2 me 0 duke bërë që Vllaznia të humb një rast të favorshëm, që në rast të marrjes së tre pikëve, të kapte vendin e parë që mbahet nga Dinamo me dy pikë më shumë se sa Vllaznia.

Rezultatet e javës së 7-të të Superiores U-21

Laçi-Vllaznia 2-0

Dinamo-Apolonia 2-2

Tirana-Turbina 4-2

Bylis-Teuta 2-1

Egnatia-Partizani 1-3

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -