Friday, June 21, 2024

Supersfida e zonës europiane, Vllaznia-Laçi, trajnerët Sedloski dhe Nica zyrtarizojnë formacionet

Lexo

 

Vllaznia dhe Laçi janë gati për suprsfidën e javës së 35-të të Abissnet Superiore, e cila është shumë përcaktuese për renditjen e zonës europiane. Pas shumë dilemave që kanë pasur gjatë ditëve të javës, trajnerët Gace Sedloski i Vllaznisë dhe Stavri Nica i Laçit kanë vendosur zyrtarisht për emrat që do të heshin në fushë nga minuta e parë.

Sa iI përket kuqebluve, Sedloski ka preferuar t’i besojë atyre futbollistëve që luajtën ndeshjen e javës së 34-të ndaj Partizanit, me Zogoviç; Kruja, Shehi, Juriç, Hakaj; Boshnjaku, Jonuzi; Çoba, Hoxhaj, Latifi; Balaj.

Edhe në krahun tjetër, tekniku Nica, i ka qëndruar pak a shumë besnik lojtarëve që janë aktivizuar ndeshjet e fundit.

VLLAZNIA: Zogoviç; Kruja, Shehi, Juriç, Hakaj; Boshnjaku, Jonuzi; Çoba, Hoxhaj, Latifi; Balaj. Trajner: Goce Sedloski

LAÇI: Selmani; Roganoviç, Alla, Turkaj, Ziko; Manellari, Ujka; Spahiu, Bibo, Mazrekaj; Guindo. Trajner: Stavri Nica

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img