Saturday, April 13, 2024

Të gjithë sytë nga Europa, skuadrat shqiptare zbresin sot në fushë

Lexo

Sot, do të luhen ndeshjet e radhës për skuadrat e Superiores në Kupat e Europës. Duele dhe sfida interesante do të na serviren në orët e mbrëmjes nga “Elbasan Arena”, në Bosnje e deri në Rumani ku përballet Vllaznia.

Conference League do zhvillojë sot rezultatet e fundit për ekipet shqiptare, të cilat presin kalimet për në turin tjetër. Tirana duket që do ketë më tepër vështirësi, pas rezultatit zhgënjyes 0-1 në “Air Albania” do t’i duhet të përmbysë çdo gjë në Bosnje. Nga ana tjetër Laçi dhe Vllaznia me barazimet e arritura nga ndeshjet e para çdo gjë duket e mundur.

Oraret për takimet e dyta:

19:30 Craiova – Vllaznia (1-1, sfida e parë)
20:00 Laçi – Petrocub (0-0, sfida e parë)
21:00 Zrinjski – Tirana (1-0, sfida e parë)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img