Teuta e Martinit mposht Bylisin me shumë vuajtje

Lexo

TEUTA 1-0 BYLIS (77′ Goxha)

Teuta ka arritur që të fitojë në një ndeshje mjaft të vuajtur kundër Bylisit në shifrat 1-0, ndeshje e vlefshme në javën e 20-të të Kategorisë Superiore.

Dy rastet më të mira për ballshiotët ishin në minutën e 69’ dhe 70’ me Felipe Sozën dhe Eskerdinjën të cilët gabuan me shënjestrën. Goli i vetëm i takimit është shënuar nga ana e Jurgen Goxhas. Ky i fundit e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 77′.

Me këtë fitore Teuta ngjitet në vendin e 7-të ndërsa Bylisi pozicionohet në të 8-in.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -