Thursday, April 18, 2024

Tirana mposhtet në “Air Abania”, Teuta feston në kryeqytet

Lexo

Tirana-Teuta  1-2(Shënues: Lulaj 90’ / Jazxhi 45’, Daci 51’)

Teuta triumfoi ndaj Tiranës në “Air Albania”, me rezultatin 2-1, në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Superiore.

Një lloj hakmarrje nga durrsakët, pas eliminimit në Kupë, pikërisht nga Tirana. Skuadra e Martinit, ia doli të marrë 3 pikë të rëndësishme, falë golave të Jazxhi në minutën e 45-të dhe Dacit minutën e 51-të.

Golin e vetëm për Tiranën e shënoi Bruno Lulaj, në minutën e 90-të, por që në fund kishte vetëm vlerë statistikore.

Me këtë humbje, bardheblutë mbajnë vendin e pestë me 39 pikë, ndërsa ngjitet Teuta në kuotën e 34 pikëve, në vendin e shtatë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img