Tuesday, July 23, 2024

“Tokio 2020”- Lojërat Olimpike, një boksier kafshon kundërshtarin si Tajson!

Lexo

Moment tronditës në ndeshjen midis marokenit, Baalla dhe neozelandezit Nyika, me të parin që imiton “Iron Mike”

Ishte 27 qershor 1997 kur bota e sportit u trondit nga kafshimi i veshit që Mike Tyson i bëri Evander Holyfield, ndërsa boksieri maroken Youness Baalla donte të imitonte “Iron Mike” në Lojërat Tokyo 2020. Gjatë ndeshjes së raundit të 16 të finaleve (pesha e rëndë ) kundër boksierit nga Zelanda e Re, David Nyika, marokeni Baalla, i irrituar nga ecuria e ndeshjes, u përpoq të kafshonte kundërshtarin e tij!

Nyika reagoi menjëherë dhe iu ankua gjyqtarit i cili nuk e ndërpreu ndeshjen pa sanksionuar boksierin maroken. Në fund boksieri nga Zelanda e Re fitoi konkursin duke deklaruar: “Unë nuk mendoja se ai do arrinte kaq larg. U përpoq të më kafshonte mollëzën… ndoshta ai thjesht mori një frymë djerse”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img