Tuesday, April 23, 2024

Treshe arbitrash nga Kosova, për miqësoren, Shqipëri-Bullgari

Lexo

Ndeshja e “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Bullgarisë i është besuar një arbitri nga Kosova. Autoritetet përkatëse kanë bërë me dije se këtë përballje do ta gjykojnë një 3-she arbitrash nga Kosova.

Kryesorë do të jetë Mervan Bejtullahu, i cili do të asistohet nga Fatmir Sekiraqa dhe Edmond Zeqiri. Arbitëri i 4-të do të jetë nga Tirana dhe bëhet fjalë opër Erjon Bastari.

VAR-i në këtë takim nuk do të jetë funskional dhe për këtë motiv edhe roli i kryesorit do të jetë mjaft i rëndësishëm. Bejtullahu ka fituar stemën e FIFA-s thuajse një vit më parë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img