Friday, May 24, 2024

Turqi, vendim i befasishëm, gjyqtarë të huaj në VAR

Lexo

Njoftim zyrtar nga Federata pas polemikave të ditëve të fundit ku ishte përfshirë edhe Fenerbahçe

Ka pasoja të qarta në kampionatin turk pas polemikave të ditëve të fundit. Federata turke, në fakt, ka bërë të ditur se nga tani deri në fund të kampionatit, në VAR do të ketë arbitra të huaj. Jo për të gjitha ndeshjet, por vetëm për ato me karton dhe rrezikshmëri të lartë për kampionatin. Vendimi erdhi pasi drejtuesit e Fenerbahçes vunë në dyshim punën e gjyqtarëve të caktuar në VAR në raundin e fundit.

Vetë Fenerbahçe është gjobitur me 115 mijë euro pasi u kërkoi lojtarëve të largoheshin nga fusha pas një minute gjatë Superkupës kundër Galatasarayt, po ashtu rival në kampionat, dy pikë përpara në renditje. Për këtë arsye, Federata Turke e Futbollit ka bërë të ditur se ka lidhur marrëveshje me federatat italiane, spanjolle, gjermane, holandeze dhe portugeze.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img