UEFA Women’s EURO 2021-Kombëtarja e femrave përgatitet në Shkodër

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Kombëtarja shqiptare e femrave ka filluar të marten grumbullimin për ndeshjen kualifikuese ndaj Skocisë, të vlefshme për eliminatoret e UEFA Ëomen’s EURO 2021. Trajneri Armir Grima ka grumbulluar për këtë ndeshje 20 vajza të cilat luajnë në kampionatin shqiptar dhe në atë të huaj. Seancat stërvitore, ekipi ynë i vajzave po i zhvillon në kompleksin turistiko-sportiv Gardenland Resort Barbullush në periferi të qytetit të Shkodrës dhe do të zgjasin deri ditën e enjte, kur edhe do të niset drejt Skocisë.

Në listen e teknikut Grima dominon elementi i marrë nga ekipi i Vllaznisë kampione, numri i të cilave shkon në tetë me emra të tillë si Albina Rrahmani që është edhe kapitenia e skuadres kuqezi, Arbenita Curraj, Aidena Mustafa, Arbiona Bajraktari, Megi Doçi, Sara Maliçi, Luçie Gjini, Esi Lufo, Zylfije Bajramaj, ndërkohë që nga ekipi tjeter shkodran, Juban Danja spikat futbollistja Paola Jaku. Ndeshja kundër ekipit skocez do të luhet në datën 23 tetor.

Shqipëria ndodhet në grupin E të këtyre eliminatoreve, me Portugalinë, Skocinë, Qipron dhe Finlandën. Në ndeshjen e fundit që u zhvillua në 11 mars, vajzat tona morën një fitore 0-2 në transfertë me Qipron.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -