(Video) 80 vjetori i lindjes së doktor Zyhdi Çobës. Bashkia Shkodër dhe FSHF, e nderojnë me Tituj dhe dekorata!

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

 Në 80 vjetorin e tij të lindjes dhe 65 vjetorin e kontributit si sportist dhe si mjek i ekipeve sportive Vllaznia, kryetari i bashkisë Shkodër Bardh Spahia, vlerësoi me titullin “Mirënjohje”, një prej emrave të shquar të sportit dhe mjekësisë shkodrane, Zyhdi Çobën.

Ceremonia në fjalë u zhvillua mesditën e sotme në zyrën e kryetarit të Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia me praninë e pjesëtarëve të familjes Çoba, si dhe miqve të afërt të doktor Zyhdisë, veteran të sportit shkodran, gazetarë sportivë, etj.

Ceremonisë në fjalë i janë bashkangjitur edhe pjesëtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit, ku në emër të Presidentit të FSHF-së, Armand  Duka, ka qënë antari i Komitetit Ekzekutiv, ish futbollisti shkodran, Bardhyl Jera, Drejtori i Sektorit të Edukimi në FSHF, Sulejman Starova dhe  përgjegjësi për marrëdhëniet me publikun, Tritan Kokona, të cilët i dorëzuan doktor Çobës, çmimin “Pllakatë-FSHF”, uniformën e kombëtares kuqezi me mbishkrimin Çoba dhe numrin 80-të të viteve të tij, si një foto kujtim në vite.

Krahas kreut të Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia që foli me shumë respekt për figurën e doktor Zyhdisë, për vlerat e doktor Çobës, folën me shumë respekt, edhe ish futbollistët shkodranë, Fatbardh Jera, Rauf Çanga, Ismet Hoxha, presidenti i KFF Vllaznia, Lazër Matija. Ndërkohë, që vetë mjeku sportiv Zyhdi Çoba dhe bashkeshortja e tij Kydret Çoba, falenderuan kryebashkiakun Spahia dhe FSHF-në, por edhe miqtë e afërt që e nderuan në këtë ditë të shënuar për familjen Çoba.

Aktiviteti në nderim të përvjetorit të 80-të të lindjes së mjekut të njohur sportiv shkodran, i konsideruar si një nga legjendat e gjalla të sportit shkodran në vite, Zyhdi Çoba, vijoi me një drekë festive shtruar në Bar Restaurant Elita nga familja Çoba.

(Video) Ceremoni-Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia, pret mjekun sportiv, Zyhdi Çoba. Dekorime në 80 vjetorin ne lindjes nga Bashkia dhe FSHF)

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -