Friday, May 24, 2024

(Video) Barazim në miqësoren, Arabia Saudite-Shqipëri. Testohen futbollistët e Kampionatit Shqiptar

Lexo

Arabia Saudite-Shqipëri 1-1

(Shënues: Saleh Khalid Alshehri 42’/Bekim Balaj 48’)

Arabia Saudite: Hatan Sultan Bahbri, Ali Hadi Albulayhi, Ali Sadiq Alhassan, Abdulelah Ali Alamri, Saud Abdullah Abdulhamid, Riyadh Mohammed Sharahili, Mohammed Faraj Alyami, Haitham Mohammed Asiri, Saleh Khalid Alshehri, Abdulelah Saad Almalki. Trajner: Herve Renard

Shqipëria: Elhan Kastrati (Gentian Selmani 45’), Erdenis Gurishta, Eneo Bitri (Stivian Janku 61’), Rudolf Turkaj (Esin Hakaj 61’), Albion Marku (Odise Roshi 45’), Esat Mala (Arinaldo Rrapaj 45’), Ardit Deliu (Ardit Toli 61’), Arbnor Muçolli (Sherif Kallaku 45’), Andi Hadroj (Mario Mitaj 45’), Sokol Cikalleshi (Bekim Balaj 45’, Lorenco Vila 78’), Redon Xhixha (Xhuliano Skuka 45’). Trajner: Edi Reja

Një barazim i merituar e ku ndoshta mund të kishim marrë diçka më shumë. Me një formacion Superioreje dhe me rastet e Skukes dhe Mitajt në pjesën e dytë, formacioni kuqezi shkoi fare afër fitores që gjithsesi do të mbeste në statistike.

Një barazim testues dhe mundësi-dhënës për lojtarët e Superiores që morën minutat për të testuar veten me fanellen kuqezi! Mucolli e Skuka ata që bënë diferencen e që mund të jenë në fokusin e stafit të ardhshem teknik!

Nuk pati as shi e as shi golash! Kishte vetem një në çdo portë e për çdo ekip!

Sfida ishte Lart me temperaturen dhe krejtësisht një mundësi për ata që luajnë në Superiore!

Sekuencat e ilustruara pak më poshtë pasqyrojnë një moment pikant të Skukes në zonë, ku penalltia ishte një opsion real!

Nga Gerti Çarçani-Abu Dabi, 26 tetor 2022

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img