Saturday, December 9, 2023

(Video) Boks- Kampionati Europian i moshave U- 22, shkodrani Xhoi Eljazi dhe trajneri i tij, Lazarin Vila premtojnë medalje në Itali

Lexo

Kampionati Europian i boksit për kategorinë e moshës U- 22, i cili do të zhvillohet në Roseto Degli Abruzzi të Italisë ka në përbërje të tij edhe dy boksierë të kombëtares së Shqipërisë. Janë pikërisht Xhoi Eliazi i Vllaznisë në peshën 69 kg dhe Santiago Selimaj i Flamurtarit në peshën 75 kg, boksierë këto që shoqërohen në Europian nga trainer i ekipit kombëtar Lazarin Vila, i cili është njëherëzi edehe trajner i Vllaznisë në kampionatin shqiptar.

Përpara nisjes drejt Italisë, boksieri shkodran, Xhoi Eljazi dhe trajneri Lazarin Vila folën rreth përgatitjeve për Europianin si dhe synimet për një përfaqësim sa më të mirë me objektiv futjen në zonën e medaljeve.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img