Sunday, April 14, 2024

(Video) Drejtori i Vllaznisë, Tefik Osmani, komenton shortin e gjysëmfinaleve të Kupës. Vlerëson Egnatian, por beson në kualifikimin në finale

Lexo

I pranishëm  në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” gjatë hedhjes së shortit për  gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë ishte edhe Drejtori Sportiv i KF Vllaznia, Tefik Osmani.

Pas fiksimit të dy çifteve gjysëmfinaliste, Egnatia-Vllaznia, dhe Kukësi-Tirana, drejtori Osmani komentoi  për mediat e pranishme, çiftet në fjalë. Duke u ndalur tek dueli, Egnatia-Vllaznia, Osmani u shpreh optimist për kualifikimin e Vllaznisë, ku padyshim ndeshja e dytë që do të luhet me datë 24 prill në “Loro Boriçi” pritet të jetë më e favorshme për kuqeblutë.

Gjatë prononcimit të tij për median, drejtori sportiv Tefik Omani foli edhe për vizitën e Kryeminisrit Rama në ekipin e Vllaznisë pak ditë më parë, ku ndër të tjera, kërkoi nga media dhe opinion sportiv që të mos ketë interpretime për favore ndaj skuadrës kuqeblu, sepse djemtë e Vllaznisë meritojnë respekt për punën dhe sakrificat që po bëjnë në fushën e lojës.

(Video) Më gjërërisht ndiqni prononcimin e dhënë nga ana Drejtorit Sportiv të KF Vllaznia, Tefik Osmani, dhënë menjëherë pas hedhjes së shortit gjysëmfinal gjysëmfinal të Kupës së Shqipërisë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img