Sunday, May 12, 2024

(Video) Superliga U17. Barazimi me Teutën, trajneri Ersi Çaku, i kënaqur me skuadrën, optimist për fazën finale

Barazimi 1 me 1 ndaj Teutës për kategorin e Superligës së 17 vjeçarëve është komentuar nga trajneri kuqeblu Ersi Çaku. Edhe pse skuadra e tij meritonte më shumë në këtë ndeshje, pasi epërsia e kuqebluve ndaj skuadrës mike ishte e dukshme, tekniku kuqeblu shprehet i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij.

Ndeshja e vlefshme për javën e parafundit të fazës së dytë, prezantoi një pjesë të parë të barabarta, 0 me 0. Ndërkohë, 3 minuta nga fillimi i të dytës, një gabim i portjerit ndëshkon Vllazninë me gol.

Në vazhdim, kuqeblutë 17 vjeçarë ushtrojnë presion në portën kundërshtare dhe në minutën e 68-të barazojnë me një aksion model që finalizohet me kokë nga Mateas Uldedaj. Edhe pse rastet për gol në vijim ishin të shumta nga Vllaznia, e gjithë ndeshja mbyllet në barazim 1-1.

Pas këtij barazimim  Vllaznia U17 vazhdon të jetë mes më të mirave duke synuar fazën finale, ndërkohë që ndeshjen e ardhshme, që është edhe e fundit për fazën e dytë, do ta luajë me Tiranën në transfertë.

(Video) Prononcimi i trajnerit të Vllaznisë U17, Ersi Çaku, pas ndeshjes, Vllaznia U17-Teuta U17, 1-1.

(Video) Futboll Kategoria e Parë- Play Off/Flamurtari barazon 0-0 me Korabin, por kalon më tej për t’u ndeshur me Apoloninë

Flamurtari-Korabi 0-0 Flamurtari:Teqja,Frashëri,Sidibe,Ramadani,Beqja,D.Pjeshka(Deliaj 83),Batha,Kriviçiç(Lleshi 64),P.Pjeshka(Vitija 90),Diamanti(Oliveira 64),Latorre(Vucaj 90) Trajner:Eqerem Memushi Korabi:Qyrani,Lilaj,Paplekaj,Lila,Geci,Kryemadhi(Bocka 84),H.Marku,Mziu,Çema(Shehu 77),T.Marku,Kasalla(Buci 84) Trajner:Shpendi Kumbarçja Gjyqtarë:Adrian Beqiraj,Egin Doda,Feliks Kolleshi,Egli...