(Video-Intervista) Futboll Femra-Trajneri Leka: Vllaznia, lufton në fronte. Premtojmë fitimin e dy trofeve të vitit, Kupë dhe kampionat

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Pas një mbyllje të shkëlqyer të fazës së parë të kampionatit, ku duke fituar të gjitha u shpall kampione e dimrit, Vllaznia e futbollit për femra ka nisur përgatitjet për pjesën e dytë të sezonit. Dhe, viti 2023 nis me ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku shorti e ka vënë Vllazninë të përballet në dy takime me ekipin e Kukësit. Në prononcimin e dhënë për Veriu Sport, trajneri Nikolin Leka shprehet optimist për kalimin e turit, por edhe të trofeut të Kupës, ndërkohë që të njëjtin objektiv ka edhe për titullin kampion.

Vllaznia vjen në këtë pjesë të dytë të sezonit pas konkurimit në Ligën e Kampioneve të Europës, faza e grupeve, dhe natyrisht që tashmë skuadrat kundërshtare e shikojnë me një status tjetër.

Ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë në futboll femra luhen me datë 22 dhe 29 janar 2023.

(Video) Intervistën e plotë me trajnerin e Vllaznisë, Nikolin Leka, mujnd ta ndiqni në YOUTUBE-kanali Veriu Sport

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -