Thursday, May 30, 2024

(Video) Suksesi i peshëngritësve shkodranë në Europianin e Rumanisë dhe Kupën e Shqipërisë. Flet, trajneri i kombëtares Artur Lagja

Lexo

Peshëngritësit shkodranë kanë bërë një përfaqësim shumë të mirë në dy garat e fundit të zhvilluara në Rumani dhe Tiranë. Në Bukuresht konkuruan për Kampionatin Europian të kategorisë U-23, ndërkohë që në kryeqytetin shqiptar për Kupën e Shqipërisë për të rritur.

Pas mbylljes së aktiviteteve në fjalë, trajneri i kombëtares Artur Lagja dhe njëherazi edhe kryetrajner i Vllaznisë, bën bilancin e rezultateve  duke u ndalur kryesisht tek rezultatet pozitive të peshëngritësve shkodranë, mes të cilëve spikat Saimir Lagja.

Në vijim, trajneri Artur Lagja, flet edhe për raportin që ai ka me djalin e tij, Saimir Lagja, të cilin e stervit te Vllaznia dhe në ekipin kombëtar.

(Video) Intervisten e plotë me trajnerin e kombëtares së peshëngritjes, Artur Lagja, si dhe pamje nga garat e shkodranit Sajmir Lagja, mund t’i ndiqni në kanalin tonë zyrtar, Veriu Sport.

Gaspër MARKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img