(Video)Volejboll Femra U18-Vllaznia mund Farka Volej 3-1. Fitorja e parë pas dy humbjeve për skuadrën e drejtuar nga Dorjan Tafa

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Vllaznia-Farka Volej  3-1

(20-25, 25-19, 25-21, 25-18)

Formacioni i Vllaznisë: Paola Gjyshja, Aliçe Gjergji, Alteja Malevija, Marjana Ndou, Adea Grumira, Klea Miloti, Amanda Isufi, Elira Rukaj, Keona Kalaja, Ariola Kuti, Alesia Dodmasej, Gentjana Kodra, Alba Hysenaj, Elisa Fusha. Trajneri i parë Dorian Tafa. Trainer i dytë Fatjet Haxhagiq

Ashtu si edhe skuadra e parë e drejtuar nga trajneri Besnik Lisha, edhe ekipi i të rejave të Vllaznisë U18 në volejboll për femra, nuk e pati nisur mirë kampionatin. Dy humbjet radhazi në ndeshjet e para të kampionatit të 18 vjeçareve ndaj Dinamos dhe Skënderbeut, krijuan një farë pesimizmi në kampin kuqeblu.

Por, sërishmi duke vijuar me krahasimin e skuadrës së parë, ashtu si edhe vajzat e rritura që iu rikthyen fitoreve, edhe Vllaznia U-18 bëri të njëjtën gjë. Për javën e tretë të kampionatit kombëtar të volejbollit U-18, në Shkodër ishte mysafire skuadra e Farka Volej.

Ndeshja e zhvilluar pasditen e djeshme në pallatin e sportit, “Qazim Dervishi”, nuk nisi mirë për 18 vjeçaret kuqeblu, teksa humbën setin e parë me rezultatin 20-25. Por, më pas, falë edhe orientimeve të trajnerëve Tafa dhe kolegut të tij Haxhagiq, ndeshja është kthyer tërësisht në favor të Vllaznisë.

Si rezultat i lojës së mirë të volejbollisteve kuqeblu, vijnë edhe fitoret e tre seteve radhazi për Vllazninë. 25-19, 25-21 dhe 25-18, janë shifrat e tre seteve të fituara nga skuadra kuqeblu duke bërë që e gjithë ndeshja të mbyllet me fitoren e Vllaznisë me rezultatin 3-1.

Fitorja në fjalë, e para në këtë fillim kampionati pritet të rrisë moralin e volejbollisteve 18 vjeçare të Vllaznisëpër vazhdimësinë e kampionatit, një pjesë e të cilave janë pjesë edhe e skuadrës së parë kuqeblu, gjë e cila ndikon pozitivisht në formimin e tyre si sportiste.

(Video) Pamje nga ndeshja U18 Vllaznia-Farka Volej 3-1 në volejboll për femra-Java e tretë e Kampionatit-29 tetor 2022)

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -