Pesë shkodranë në derbin vlonjat të kategorisë së parë, Flamurtari-Oriku 3-0

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Flamurtari-Oriku 3-0

Flamurtari: Moçka; Qarri, Bicaj, Pjeshka, Neziri; Ramadani, De Oliveira, Silue, Erik Flores, Xhonatan, Fernando. Trajner: Marselo Troisi.

Oriku – Muho; Deliaj, Moqi, Tahiraga, Xheferson; Deda, Llambi, Kasaj, Dalanaj; Udoma, Rafael Barbosa. Trajner: Arlind Rustemi.

Gjyqtarë: Fjorelo Pjetrushi (Lezhë),  Bledar Mesi (Tiranë),  Erjon Velo (Durrës). I katërt:  Olti Cela (Lushnje)

Java e dhjetë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit për Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar ka vënë përballë Flamurtarin dhe Orikun. Një derbi vlonjat që ka tërhequr interesimin e tifozërisë së të dyja skuadrave, dhe që në vetvete kishte një të veçantë, pasi në fushën e lojës ishin plot pesë shkodranë. Tre prej tyre, Pjeshka, Ramadani dhe Bicaj ishin pjesë e formacionit të Flamurtarit dhe nga ana tjetër Tahiraga dhe Deda në formacionin e Orikut.

Sfida në fjalë, e  luajtur pasditen e sotme në Stadiumin “Flamurtari” të Vlorës, ka prodhuar tre gola, ku që të tre kanë përfunduar në rrjeten e portës së Orikut. Autorë të tyre kanë qënë Flores 49′, Xhonatan 66′, Juri 84′. Gola, këto që kanë vendosur edhe fatin e takimit duke fiksuar një fitore të pastër për Flamurtarin, i cili që prej ardhjes në krye të skuadrës së brazilianit Marcelo Troisi, ka një rritje të dukshme, ku me të drejtë ka marrë kryesimin e renditjes së kategorisë së parë me 17 pikë. Ndërkohë, që humbja e Orikut përballë Flamurtarit, bën që ai të mbesë në vendin e gjashtë me 10 pikë.

Java e dhjetë e Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë e parë mbyllet të hënën me dy ndeshjet e fundit, Korabi-Dinamo dhe Luzi 2008-Tomori.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -