Wednesday, February 21, 2024

Vllaznia, dominuese ndaj Tiranës, me lojë dhe rezultat. Kuqeblutë e mbyllin pjesën e parë në avantazh 0-1

Lexo

 

Pjesa e parë e ndeshjes, Tirana-Vllaznia, takim që po luhet që nga ora 13:30 në stadiumin “Selman Stërmasi” është tërësisht nën diktatin e skuadrës kuqeblu. Ashtu siç kishin deklaruar në pragndeshje, kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Qatip Osmani janë shfaqur në këtë 45 minutësh tërësisht sulmues në lojën e tyre duke e kërkuar me ngulm golin e avantazhit.

Një pjesës e parë, e cila përpos një kërcënimi të bardhebluve me Metën në fillim të ndeshjes, kuqeblutë e kanë dominuar pjesën e parë duke ushtruar presion në portën vendase.

Dhe, pas disa ngulmimeve radhazi, Vllaznia shpërblehet me golin e avantazhit. Ka qënë kapiteni kuqeblu Bekim Balaj që në minutën e 37-të shndërron në gol një penallti të akorduar nga gjyqtari Kreshnik Cjapi në favor të Vllaznisë. Skuadrat shkojnë në dhotat e zhveshjes për pushimin mes dy pjesëve me avantazhin e kuqebluve, 0 me 1.

 

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img