Friday, May 24, 2024

Vllaznia-Egnatia, sot ora 18:00 në “Loro Boriçi”, formacionet zyrtare

Lexo

Ne orën 18:00 do të jetë një sfidë interesante për kreun, e vlefshme për javën e 6-të të Superiores, teksa Vllaznia pret në Shkodër Egnatian. Kuqeblutë e Memellit me një fitore do të kapnin vendin e parë ndërsa rrogozhinasit e Tetoves duan 3 pikë për të vijuar kryesimin e kampionatit.

Trajneri Memelli ka bërë ndryshime duke parë situatën me dëmtimet, duke filluar nga porta ku mungon Qarri dhe do të luajë nga minuta e parë Mehidri.

Nga ana tjetër te Egnatia, trajneri Tetova vazhdon të mbajë në stol Paulauskas, për ta përdorur si alternativë në pjesën e dytë të ndeshjes.

Formacionet zyrtare:

Vllaznia: Mehidri, Pusi, Krymi, Stojanoviç, Dragoshi, Alivoda, Boshnjaku, Sala, Gruda, Mala, Balaj.
Trajner: M. Memelli

Egnatia: Sherri, Malota, Xhemajli, Memolla, Fangaj, Aleksi, Isgandarli, Zejnullai, Spahiu, Fernando, Duamena.
Trajner: E. Tetova

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img