Vllaznia-Merkato, dështon pista Gjino, futbollisti nuk pëlqen kushtet e akomodimit në Shkodër

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Në Shkodër e bënin punën të kryer që Klodian Gjino do të jetë pjesë e Vllaznisë. Një gjë të tillë e pati shprehur pak ditë më parë gjatë një konference për shtyp dhënë me gazetarët shkodranë drejtori sportiv, Matko Djarmati teksa theksonte se Gjino është rrugës për në Shkodër dhe shumë shpejt do të bëhej edhe prezantimi zyrtar.

Dhe, në fakt Gjino mbërriti në Shkodër, qëndroi përmbi dy ditë dhe më pas është larguar përsëri nga erdhi duke i dhënë fund mundësisë të bashkëpunimit me Vllazninë. Një gjë të tillë e pohon edhe vetë drejtori Djarmati duke sqaruar se arsyet e prishjes së asaj marrëveshje që ishte realizuar me futbollistin kishin të bënin me kushtet e akomodimit, për të cilat Gjino ka mbetur i pakënaqur. Në këto kushte, edhe pse në parim ishte rënë dakord për firmosjen e një kontrate 18-mujore, gjithçka është prishur mes palëve.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -